Bikini Bölgenizi Nasıl Tıraş Etmelisiniz?

Bikini bölgenizi tıraş ederken tıraş makinesine bağlı yanmalardan, cildin tahriş olmasından ve içeri doğru büyüyen tüylerden kaçınmak mı istiyorsunuz? Bu temel ipuçlarıyla kasık kıllarını tıraş etmenin doğru yolunu öğrenin.

How to Shave Your Bikini Line

Bikini bölgenizi tıraş ettiyseniz tıraş sonrası sıkça yaşanan bazı etkileri biliyorsunuzdur: tıraş makinesine bağlı yanma, ciltte kızarma, içeri doğru büyüyen kıllar ve ciltte tahriş. Bikini bölgenizi doğru şekilde tıraş etmeyi bilmeniz, bu istenmeyen durumları en aza indirecektir. İşte, kasık kıllarını tıraş etmek için temel ipuçları.

Doğru tıraş araçlarını seçin

Kasık kıllarınız biraz fazla uzamışsa tıraş bıçağı kullanmadan önce kırpmanız daha iyi olacaktır. Bikini bölgenizin etrafındaki tüyleri kırpmak için bir bikini bölgesi düzeltici bıçağı, elektrikli tıraş makinesi veya makas kullanabilirsiniz. Ardından, işlemi tamamlamak için bir tıraş bıçağı seçin

Keskin bir tıraş bıçağı kullanın

Vücudunuzun hiçbir bölgesini, özellikle de bikini bölgesini tıraş ederken kör bir tıraş bıçağı kullanmamanız gerekir. Tıraş bıçağınızı düzenli bir şekilde ve özellikle de tıraş bıçağı tüyleri çekiyorsa, cildinize sert geliyorsa veya tıraş sonrası cildiniz normalden fazla kaşınıyorsa değiştirin. Tüm bu işaretler, tıraş bıçağınızı değiştirme zamanının geldiğini gösterir. Kör bir bıçakla tıraş olmak, ciltte tahriş riskini artırır. Tıraş olma sıklığınıza bağlı olarak, tıraş bıçağınızı yenisiyle değiştirmeden önce 5-10 kez kullanabilirsiniz."

Cildinizi nemlendirin

Banyo veya en azından beş dakika boyunca duş yaparak bikini bölgenizi ılık suyla ıslatın Bu işlem, cildinizi ve tüylerinizi nemlendirerek kesilmelerini kolaylaştırır."

Eksfoliasyonu deneyin

Cildinizi tamamen nemlendirdikten sonra, kasık bölgesinin etrafındaki cilde eksfoliasyon yapmayı düşünebilirsiniz. Bir banyo lifi veya hassas bir fırçayla bikini bölgenizi ovalayarak ölü hücre ve tüyleri temizleyin. Eksfoliasyon, cildinizi tıraş sırasında tahriş olmaktan korur."

Tıraş jelini köpürtün

Özellikle bikini bölgesi gibi hassas cilt bölgelerinde tıraş jeli kullanılması önemlidir. Tıraş jeli, bıçağın cildin üzerinde kaymasını kolaylaştırarak tıraş makinesine bağlı yanma ve tahriş riskini en aza indirir. Tıraş sırasında çıkarsa tekrar sürün."

Düzenli hareketlerle, hafif bir şekilde tıraş edin

Düzenli hareketlerle, bikini bölgenizi çok hafifçe ve kılların uzama yönüne doğru tıraş edin. Tıraş bıçağına çok fazla baskı uygulamanız gerekmez. Nitekim, bıçağınız keskinse işin çoğunu sizin için o yapacaktır."

Kılların aksi yönüne tıraş olurken dikkatli olun

Kılların uzama yönüne doğru hafifçe tıraş etmek istediğiniz yakın tıraşı sağlamıyorsa daha fazla tıraş jeli sürün ve kılların aksi yönünde çok dikkatli bir şekilde tıraş edin.Bikini bölgesindeki cildin ne kadar hassas olduğunu unutmayın; bıçakla ne kadar az hareket yaparsanız o kadar iyidir."

Bikini bölgenizi ve tıraş bıçağını durulayın

Tıraş bittikten sonra, bikini bölgenizi tercihen soğuk suyla durulayın - veya soğuk bir yıkama bezi kullanabilir ve 1-2 dakika cildinize bastırabilirsiniz - ve cildinizi kurulayın. Ayrıca, tıraş bıçağınızı temizleyin ve kuruması için bir kenara koyun."

Nemlendirici sürün

Kuruduktan sonra, bikini bölgenizin iki tarafına da tercihen alkolsüz nemlendirici veya yağ sürün. Sabun cildinizi kurutabileceğinden, tıraştan sonra bir losyon veya nemlendirici yağ kullanmanız, kaşıntıya neden olan tahriş durumlarını engeller ve cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi korur.

Bikini bölgenizi tıraş etmeden önce yeni bir tıraş bıçağına ihtiyacınız mı var? Kendi bıçağınızı nasıl oluşturabileceğinizi öğrenin. Tüm Venus tıraş ürünlerini görmek için buraya tıklayın.