Bikini Bölgenizi Nasıl Tıraş Etmelisiniz?

Bikini bölgesi nasıl alınır? Bikini bölgesi epilasyonu ve bikini bölgesi jileti gibi uygulamalar için bilgi sahibi olun ve size en uygun yöntemi belirleyin.

Bikini Hattınızı Nasıl Tıraş Edebilirsiniz?

Bikini bölgesi tıraş edilirken, tıraş makinesine bağlı yanmalardan, cildin tahriş olmasından ve içeri doğru büyüyen kıllardan kaçınmak mı istiyorsunuz? Bu temel ipuçlarıyla kasık kıllarını bikini bölgesi epilasyonu için doğru yolu öğrenin. Bikini bölgenizi tıraş ettiyseniz tıraş sonrası sıkça yaşanan bazı etkileri biliyorsunuzdur: tıraş makinesine bağlı yanma, ciltte kızarma, içeri doğru büyüyen kıllar ve ciltte tahriş. Bikini bölgenizi doğru şekilde tıraş etmeyi bilmeniz, bu istenmeyen durumları en aza indirecektir. İşte, bikini bölgesi jileti ve tıraşı için temel ipuçları.

Doğru kadın tıraş bıçağı araçlarını seçin

Gillette Venus tıraş makinesi

Bikini bölgesi tüyleri biraz fazla uzamışsa bikini bölgesi jileti uygulamadan önce tüyleri kırpmanız daha iyi olacaktır. Bikini bölgesi etrafındaki tüyleri kırpmak için bir bikini bölgesi düzeltici bıçağı, hassas tüy alma makinesi veya makas kullanabilirsiniz. Ardından, işlemi tamamlamak için bir tıraş bıçağı seçin.

Keskin bir bikini bölgesi jileti kullanın

Gillette Venus tıraş makinesi

Vücudunuzun hiçbir bölgesini, özellikle de bikini bölgesini tıraş ederken kör bir kadın tıraş bıçağı kullanmamanız gerekir. Tıraş bıçağınızı düzenli bir şekilde ve özellikle de tıraş bıçağı tüyleri çekiyorsa, cildinize sert geliyorsa veya tıraş sonrası cildiniz normalden fazla kaşınıyorsa değiştirin. Tüm bu işaretler, tıraş bıçağınızı değiştirme zamanının geldiğini gösterir. Kör bir bıçakla tıraş olmak, bikini bölgesi jilet sonrası tahriş riskini artırır. Tıraş olma sıklığınıza bağlı olarak, kadın tıraş bıçağınızı yenisiyle değiştirmeden önce 5-10 kez kullanabilirsiniz.

Cildinizi nemlendirin

Gillette Venus tıraş makinesi

Banyoda veya en azından beş dakika boyunca duş yaparak bikini bölgenizi ılık suyla ıslatın. Bu işlem, cildinizi ve tüylerinizi nemlendirerek kesilmelerini kolaylaştırır.

Eksfoliasyonu deneyin

Gillette Venus tıraş makinesi

Cildinizi tamamen nemlendirdikten sonra, kasık bölgesinin etrafındaki cilde eksfoliasyon yapmayı düşünebilirsiniz. Bir banyo lifi veya hassas bir fırçayla bikini bölgenizi ovalayarak ölü hücre ve tüyleri temizleyin. Eksfoliasyon, cildinizi tıraş sırasında tahriş olmaktan korur.

Tıraş jelini köpürtün

Gillette Venus tıraş jeli

Özellikle bikini bölgesi gibi hassas cilt bölgelerinde tıraş jeli kullanılması önemlidir. Tıraş jeli, bıçağın cildin üzerinde kaymasını kolaylaştırarak tıraş makinesine bağlı yanma ve bikini bölgesi jilet sonrası tahriş riskini en aza indirir. Tıraş sırasında çıkarsa tekrar sürün.

Düzenli hareketlerle, hafif bir şekilde bikini bölgesi tıraşını gerçekleştirin.

Gillette Venus tıraş makinesi

Düzenli hareketlerle, bikini bölgenizi çok hafifçe ve kılların uzama yönüne doğru tıraş edin. Bikini bölgesi jiletine çok fazla baskı uygulamanız gerekmez. Nitekim, bıçağınız keskinse işin çoğunu sizin için o yapacaktır.

Kılların aksi yönüne tıraş olurken dikkatli olun

Gillette Venus tıraş makinesi

Kılların uzama yönüne doğru hafifçe tıraş etmek istediğiniz yakın tıraşı sağlamıyorsa daha fazla tıraş jeli sürün ve kılların aksi yönünde çok dikkatli bir şekilde tıraş edin. Bikini bölgesindeki cildin ne kadar hassas olduğunu unutmayın; bıçakla ne kadar az hareket yaparsanız o kadar iyidir.

Bikini bölgenizi ve tıraş bıçağını durulayın

Banyo

Tıraş bittikten sonra, bikini bölgenizi tercihen soğuk suyla durulayın - veya soğuk bir yıkama bezi kullanabilir ve 1-2 dakika cildinize bastırabilirsiniz - ve cildinizi kurulayın. Ayrıca, tıraş bıçağınızı temizleyin ve kuruması için bir kenara koyun.

Nemlendirici sürün

Bayan bacakları

Kuruduktan sonra, bikini bölgenizin iki tarafına da tercihen alkolsüz nemlendirici veya yağ sürün. Sabun cildinizi kurutabileceğinden, tıraştan sonra bir losyon veya nemlendirici yağ kullanmanız, kaşıntıya neden olan tahriş durumlarını engeller ve cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi korur.

Bikini bölgenizi tıraş etmeden önce yeni bir tıraş bıçağına ihtiyacınız mı var? Hassas ciltler için jilet kadın ürünlerini araştırın ve kendi bıçağınızı nasıl oluşturabileceğinizi öğrenin. Tüm Venus tıraş ürünlerini görmek için buraya tıklayın.