Özel Bölge Kıllarını Almak ve Düzeltmek

Özel bölge tüy alma ve özel bölge temizliğinde nelere dikkat edilmeli? Genital bölge tüy temizliği ipuçları ile özel bölge tüylerini kontrol altına alın.

Özel Bölge Kıllarını Almak ve Düzeltmek

Özel bölge tüy alma işlemini nasıl doğru şekilde yapacağınızı bilmeniz, ciltte tahriş riskini azaltır. Cildinizi daha iyi korumak için özel bölge tüylerinin alınmasına ilişkin temel ipuçlarını öğrenin. Kasık bölgesinin etrafındaki cilt hassas ve tüyler kalın ve sert olduğundan, cildinizin tahriş olmasını önlemek için kasık tüylerini alırken ekstra dikkatli davranmanız gerekir. Aşağıda, cildinizi korumak için özel bölge tüylerinin alınmasına ilişkin temel ipuçlarını bulacaksınız. Yalnızca bikini bölgenizin etrafını tıraş etmekle ilgileniyorsanız nasıl doğru şekilde yapabileceğinizi öğrenmek için buraya tıklayın.

Özel bölge kıllarını nasıl düzeltirsiniz?

Makas.

Özel bölge kıllarını yalnızca düzeltmek veya şekillendirmek istiyorsanız, kasık kıllarını istenen uzunlukta kesmek için bir bikini bölgesi düzeltici bıçağı, özel bölge jilet, elektrikli tıraş makinesi veya makas kullanabilirsiniz. Kolay görülemeyen bölgeleri düzeltirken ne yaptığınızı görebilmek ve hata, kesik veya tahriş riskini en aza indirmek için bir ayna kullanın. Kasık kıllarını düzeltmek, aynı zamanda bu bölgeyi tıraş etmeden önce atılacak temel adımlardan biridir. Kılların daha uzun olduğu bölgeleri yeniden tıraş etme ihtiyacını ortadan kaldırarak cildinizi tahriş olmaktan korur ve tıraş bıçağınızın daha uzun süre keskin kalmasını sağlar.

Genital bölge tıraş işlemi nasıl yapılır?

Doldurulabilir tıraş makinesi Gillette Venus Comfortglide Breeze.

Özellikle kasık bölgesi gibi daha hassas alanlar söz konusu olduğunda, doğru şekilde tıraş olmayı bilmek; ciltte tahriş, tıraş makinesine bağlı yanma ve kıl dönmesini önlemek için kritiktir. İşte, kasık kıllarını tıraş etmek için bazı temel ipuçları.

Özel bölge temizliği öncesinde, ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırmak için eksfoliasyon yapın

Tıraş Öncesi Cilt Peelingi

Fazla uzamış kılları gerekli şekilde düzelttikten sonra, bir bez, lif veya eksfoliasyon eldiveniyle kasık bölgesini hafifçe ovalayın. Tıraş olmadan önce eksfoliasyon yapmanız, kıl dönmesine neden olabilecek ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırır. Kıl dönmesi ve nasıl önlenebileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Keskin ve temiz bir tıraş bıçağı kullanın.

Deluxe Smooth Platinum tıraş makinesi ve yedek parça.

Kör bir tıraş bıçağı kullanmanız tıraş makinesine bağlı yanma, pütür ve tahriş riskini artıracağından, tıraş olurken keskin ve temiz bir özel bölge jileti kullanın. Tıraş bıçağı, özel bölge temizliği sırasında tüyleri çekiyorsa, cildinize sert geliyorsa veya tıraş sonrası cildiniz normalden fazla kaşınıyorsa tıraş bıçağınızı değiştirme zamanı gelmiş demektir. Dahası, tıraş olurken çentik veya kesik oluşması durumunda bakterilerin yayılmasını önlemek adına kasık bölgesi için ayrı bir tıraş bıçağı kullanmanız daha iyi olacaktır. Bir sonraki genital bölge tıraşınızdan önce yeni bir özel bölge için jilet ihtiyacınız varsa kendi tıraş bıçağınızı oluşturun ve tüm tıraş ürünlerini görmek için buraya tıklayın.

Tıraş etmeden önce kasık bölgenizi nemlendirin ve yıkayın

Doldurulabilir tıraş makinesi Gillette Venus Comfortglide Breeze lavaboda.

Kasık bölgenizi en az beş dakika boyunca ılık bir banyo veya duşla ıslatın ve tıraş olmadan önce cildinizin temiz olduğundan emin olun. Bu işlem, foliküllerinin yumuşamasını sağlar ve kılların kesilmesini kolaylaştırır.

Bol miktarda tıraş kremi kullanın

Tıraş jelinin uygulanması.

Tıraş jeli, tıraş olurken nemi korur ve bıçağın cildinizde daha kolay kaymasını sağlar. Ayrıca, tıraş kremi kullanmak aynı bölgeleri kazara tekrar tıraş etmenizi ve kasık bölgenizdeki ciltte tahriş oluşmasını önler.

Özel bölge tüylerini, uzama yönüne doğru tıraş edin.

Venus Kadın Tıraş Bıçağı Yedek Parçası

Tıraş bıçağını hafifçe bastırın, cildinizi çekerek gerin ve kılların uzama yönüne doğru kısa ve düzenli hareketlerle tıraş edin. Bıçakların temiz kalması için her hareketten sonra tıraş bıçağını durulayın. Daha yakın bir tıraş için tıraş jelini tekrar sürün ve dikkatli bir şekilde kılların uzama yönünün tersine tıraş edin.

Tıraşı bitirdikten sonra nemlendirici sürün

Arkadaşlar.

Tıraşı bitirdikten sonra kasık bölgenizi durulayın, cildinizi kurulayın ve tercihen alkolsüz bir nemlendirici sürün. Ek koruma sağlamak için, sıkı giysiler giymeden önce cildinizin en az bir saat toparlanmasına izin verin.

Özel bölge tüyleri çin diğer tüy giderme yöntemleri nelerdir?

Jilet ve yedekler.

İster yüzeydeki kılları gidermek istiyor, isterse de daha kalıcı bir çözüm arıyor olun, kasık kıllarını düzeltmenin ve kesmenin dışında deneyebileceğiniz pek çok tüy giderme yöntemi vardır. Önemli olan, kendi ihtiyaçlarınıza en uygun tüy giderme yöntemini bulmaktır. Ağdadan eksfoliasyona kadar farklı tüy giderme yöntemleri konusunda bilgi edinin.