Tıraş Bıçağınızı Neden Kimseyle Paylaşmamalısınız?

Aynı jileti kullanmak ve başkasının jiletini kullanmak neden önerilmez? Doğru jilet kullanımı ve kadın tıraş bıçağı farkını öğrenerek bilgi sahibi olun.

Tıraş Bıçağınızı Neden Kimseyle Paylaşmamalısınız?

Aynı jileti kullanmak, kulağa pratik gelebilir ancak tasarım ve sağlıkla ilgili nedenlerden tıraş bıçaklarını paylaşmak iyi bir fikir değildir.

Kadınlar, erkek tıraş bıçaklarını kullanabilir mi? Kadın jiletiyle erkek jileti farkı nedir?

Kızlar bir restoranda yemek yiyor.

ster kadın, ister erkek olsun, tıraş bıçağınızı kimseyle paylaşmamanız gerekir. Küçük rötuşlar ve yüz tüylerini almak için erkek tıraş bıçağı kullanabilirsiniz, ancak vücudunuzun büyük bölgelerini tıraş etmeniz gerektiğinde, kadınlar için üretilen tıraş bıçaklarını kullanın. Erkek tıraş bıçakları genellikle sakallar düşünülerek tasarlanır; ancak kadınlar, erkeklere göre 10 kat daha büyük alanları tıraş edebilir; ör. bacaklar, koltuk altları ve bikini bölgesi. Dolayısıyla, kadın tıraş bıçakları bir seferde bu büyük bölgeleri tıraş edecek şekilde tasarlanmıştır.

Kadın jileti farkı nedir? Kadın tıraş bıçaklarının çoğunda başlıklar, koltuk altı gibi sıkışık bölgeleri kolayca tıraş etmek için kare değil, ovaldir. Erkek tıraş bıçaklarıyla aynı keskin bıçaklara sahip olsalar da bacaklar gibi vücudun daha büyük bölgelerini tıraş ederken cildi daha iyi korumak için ek kayganlaştırıcı içerebilirler. Ayrıca, vücut tüylerini tıraş ederken gövdenin farklı konumlarda tutulması gerektiğinden, kadınlar için üretilen tıraş makinelerinin sapları, genelde farklı pozisyonlarda kolayca tutulacak şekilde üretilir.

Neden tıraş bıçağımı paylaşmamam veya bir başkasının bıçağını ödünç almamam gerekiyor?

Tek kullanımlık tıraş makinesi Tropikal.

Sağlık açısından tıraş bıçağınızı kimseyle paylaşmamanız gerekir. Aynı jileti kullanmaktan kaçının. Tıraş sırasında kesik ve çentikler oluşabileceğinden, bir başkasının tıraş bıçağını kullandığınızda kendinizi ve o kişiyi enfeksiyon riskine maruz bırakırsınız. Dahası, bir başkasına ait olan bir tıraş bıçağının ne zamandır kullanıldığını bilemezsiniz. Tıraş bıçağı düşündüğünüzden daha eski olabilir ve kör bir bıçakla tıraş olmak; çentik, ciltte tahriş, tıraş makinesine bağlı yanma ve pütür oluşma riskini artırır.

Başkasının jiletini kullanmak ve tıraş bıçağınızı paylaşmaktan kaçınmanın yolları nelerdir?

Gillette Venus Deluxe Platinum tıraş makinesi ve yedek parçası

Yedekle kullanılabilir bir tıraş bıçağı kullanıyorsanız bıçağın körelmesi durumda bir başkasının tıraş bıçağına ihtiyacınız olmaması için bıçak kartuşlarını yedeklemeyi düşünün. Yedek bıçaklarınızın olması, bir başkasının yanlışlıkla sizin tıraş bıçağınızı kullanması durumunda da faydalı olacaktır. Kullanılmış bıçağı kolayca yenisiyle değiştirerek çapraz bulaşma riskinden kaçınabilirsiniz. Kullan at tıraş bıçağı kullanıyorsanız birkaç tane yedek bulundurun. Ayrıca seyahate çıkarken unutmamak için seyahatte kullandığınız makyaj çantasında da bir yedek bıçak bulundurun.

Özellikle kadın tıraş bıçağı kullanan birisiyle birlikte yaşıyorsanız tıraş bıçağınızın kolayca tanınacağından emin olun. Ayırt edilebilir bir tıraş bıçağına sahip olmanız, kazara bir başkasıyla paylaşmanızı önleyebilir.

Hangi tıraş bıçağının size ait olduğundan her zaman emin olmak istiyorsanız kendi tıraş bıçağınızı oluşturmayı düşünün. Bu şekilde kendi tıraş ihtiyaçlarınıza en uygun özellikleri seçebilirsiniz. Ayrıca, tıraş bıçakları, yedekler, düzeltici bıçaklar, tıraş jelleri ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm Venus tıraş ürünlerini inceleyin.