En Bilinen 14 Tıraş Efsanesini Çürütüyoruz

Tıraş gerçekleri! Tıraşla ilgili doğru bilinen yanlışlar dosyasını inceliyoruz. Doğru tıraş olma ve nasıl tıraş olunur hakkında gerçekleri okumaya başlayın.

Kızlar bir restoranda yemek yiyor.

Tıraş konusunda bu kadar çok bilgi varken, bazen gerçekleri kurgudan ayırmak zor olabilir. Bu makalede, en bilinen 14 tıraş efsanesini çürütüyoruz ve tıraşla ilgili doğru bilinen yanlışları inceliyoruz.

Jiletle tıraş olmanın zararları vardır ve tıraş olmak, kılların daha kalın, hızlı ve koyu uzamasına neden olur.

Venus Kadın Tıraş Bıçağı Yedek Parçası

Vücut tüylerinin rengini, kalınlığını ve uzamasını etkileyen faktör, tıraş değil genetiktir. Tıraş bıçağı, cildin yüzeyindeki tüyleri keser; bu da kesilen tüylerin tekrar uzadıklarında daha kalın ve koyu gibi görünmelerine neden olabilir. Tüylerin uzama hızı da değişkenlik gösterir. Örneğin, koltuk altı kılları, bacak kıllarına göre yaklaşık %50 daha hızlı uzar. Bu vücut tüyü efsanesi hakkında daha fazlasını öğrenin.

Yeni ve keskin bir tıraş bıçağı, kör bir bıçağa göre daha fazla çentik ve kesiğe neden olur.

Kadın Banyoda Bacaklarını Tıraş Etmek İçin Tıraş Jeli Sürüyor

Gerçekte, kör bir tıraş bıçağı, yeni ve keskin bir bıçağa göre daha fazla çentiğe, kesiğe ve tahrişe neden olur. Kör tıraş bıçakları tüyleri çekebilir, cildinizde kayarken sert bir his verebilir ve dolayısıyla tıraş sonrasında cildinizin daha fazla tahriş olmasına neden olabilir. Keskin tıraş bıçakları cildinizin üzerinde daha kolay kayar ve işi bitirmek için tek gereken tıraş bıçağına hafif bir temastır. Keskin bir tıraş bıçağı kullanmanız ayrıca doğru tıraş olma işlemini sağlar. Kör bir tıraş bıçağı ise yüzeydeki tüyleri etkili bir şekilde kesmek için aynı bölgeden birkaç kez geçmenizi gerektirebilir ve bu da cildin tahriş olması ihtimalini artırır. Tıraş bıçağınızın köreldiğini düşünüyorsanız değiştirme zamanı gelmiş demektir.

Tıraş bıçağını iyice bastırmak, daha yakın bir tıraş yapmanızı sağlar.

Gillette Venus tıraş makinesi

Tıraş bıçağına çok fazla baskı uygulamak, çentik ve kesik riskini artırır. Nasıl tıraş olunur? Tıraş bıçağınız keskin olduğu sürece, sapı hafifçe bastırmanız ve bıçağın tüm işi yapmasına izin vermeniz yeterlidir.

Aynı bölgeyi birden fazla kez tıraş etmek, daha yakın bir tıraş sağlar.

Tek kullanımlık tıraş makinesi Tropikal.

Aynı bölgeyi birden fazla kez tıraş etmek, cildinizin tahriş olmasına neden olabilir. Tıraş bıçağıyla yaptığınız ilk geçiş yeterince yakın bir tıraş sağlamadıysa tekrar tıraş jeli sürün ve bölgeyi nazikçe tekrar tıraş edin. Yine de yakın bir tıraş sağlamakta sorun yaşıyorsanız tıraş bıçağınızı değiştirmenin veya daha çok bıçak içeren bir makine denemenin zamanı gelmiş olabilir.

Tıraş olmak, bronzluğunuzun daha hızlı solmasına neden olur.

Gillette Venus Orijinal tıraş makinesi.

Tıraş olmak, bronzluğu etkilemez. Tam tersine, düzenli tıraş olmak pullu ve ölü deriyi ortadan kaldırarak daha bronz görünmenizi sağlar.

Bir başkasının bıçağını ödünç almakta bir sorun yoktur.

Doldurulabilir tıraş makinesi Gillette Venus Comfortglide Breeze.

Tasarım ve sağlık açısından tıraş bıçaklarını asla paylaşmamanız gerekir. Tıraş sırasında kesik ve çentikler oluşabileceğinden, bir başkasının tıraş bıçağını kullandığınızda enfeksiyona neden olabilirsiniz. Dahası, erkek ve kadınlar için üretilen tıraş bıçakları, farklı şekilde tasarlanmıştır. Erkek tıraş bıçakları genellikle sakallar düşünülerek tasarlanır; kadın tıraş bıçaklarıysa bacaklar gibi daha büyük bölgeleri tıraş edecek şekilde tasarlanmıştır. Tıraş bıçağınızı neden paylaşmamanız gerektiği konusunda daha fazla bilgi edinin.

Her zaman tıraş kremi kullanmak gerekmez; sabun ve su da işe yarar.

Balmumu.

Tıraş jelleri, nemi hapseder ve cildinizi tıraş sırasında tahriş olmaktan korur. Yalnızca sabunla tıraş olmak, cildinizin kurumasına ve tahriş riskinin artmasına neden olur. En iyi tıraş kremi ve jelini nasıl seçeneğinizi öğrenin.

Aceleniz varsa kuru tıraş olmakta bir sorun yoktur.

Jilet yanığı olan kol.

Kuru tıraş olmak, tıraş makinesine bağlı yanmalara, kıl dönmesine ve cildin tahriş olmasına neden olabilir. Kadın tıraş nasıl yapılır? Tıraş etmeyi planladığınız bölgeyi 3-5 dakika boyunca ıslatmanız, kıl foliküllerinin yumuşamasını ve tıraş bıçağının cildinizde kolayca kaymasını sağlayacaktır.

Tıraş olmak kıl dönmesine neden olur, ağdaysa buna neden olmaz.

Bayan bacakları

Hem ağda yapmak hem de tıraş olmak kıl dönmesine neden olabilir. Tıraş olurken cildinizde tıraş pütürleri oluşmasını önlemek için, önce eksfoliasyon yaparak ölü cilt hücrelerini temizleyin ve nasıl doğru tıraş olabileceğinizi öğrenin. Kıl dönmesi ve nasıl önlenebileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bikini bölgesi gibi hassas bölgeleri kendi başına tıraş etmeniz çok zordur.

Tıraş Makinesi Döküntüleri ve Darbeleri Nasıl Tedavi Edilir?

Doğru adımları takip edip, doğru tıraş araçlarını kullandığınızda bikini bölgenizi evinizin rahatlığında tıraş edebilirsiniz.

Her gün tıraş olmak, cildinize zararlıdır.

Kadın koltuk altını tıraş ediyor.

Nasıl tıraş olduğunuz, tıraş olma sıklığınızdan daha önemlidir. Cildinizin tahriş olmasını önleyecek doğru yöntemi kullandığınız sürece, istiyorsanız her gün tıraş olabilirsiniz.

Bir etkinliğe katılacağınız gün değil, bir gün önce tıraş olmanız gerekir.

Bacağını tıraş etmek.

Cildin tıraştan sonra toparlanması için zaman tanımanız, özellikle koltuk altı gibi hassas bölgelerde tahriş riskini azaltır. Ancak, uygun tıraş adımlarını takip ederseniz bir etkinliğe katılacağınız gün de tıraş olabilirsiniz.

Tıraş olmanın zararları: tıraş olmak, cildinizin kurumasına ve pul pul olmasına neden olur.

Çoraplı bacaklar.

Keskin bir tıraş bıçağı, vücut tüyleriyle birlikte kuru ve pul pul olmuş cilt hücrelerini de temizleyebilir. Dolayısıyla, doğru şekilde tıraş olmanız, cildinizin daha sağlıklı kalmasına da yardımcı olur. Tıraştan sonra cildinizi nemli tutmak için mutlaka nemlendirici losyon veya yağ sürün.

Kışın tıraş olmamanız gerekir.

Gillette Venus Orijinal tıraş makinesi.

Kışın tıraş olmak ya da olmamak, tamamen kişisel bir tercihtir. Bununla birlikte; tıraş olmak, ölü cilt hücresi katmanlarını ortadan kaldırıp, vücut tüylerinin elbiselere sürtünmesini azalttığından, zorlu kış şartlarında ciltte sürtünmeden kaynaklanan tahrişi önleyebilir.