Bacaklarınızı Nasıl Tıraş Etmelisiniz?

Bacak tıraşı nasıl olur ve doğru bacak alma yöntemleri nelerdir? Bacakları tıraş etmek ve bacak almak için jilet hakkında merak edilenleri inceleyin.

Bacaklarınızı Nasıl Tıraş Etmelisiniz?

Bacak tıraşı sırasında çentiklerden, tıraş makinesine bağlı yanmalardan ve cildinizin tahriş olmasından kaçınmak mı istiyorsunuz? Bacak alma yöntemleri arasında, aklınızda tutmanız gereken beş basit tıraş ipucunu öğrenin. Bacaklarınızı tıraş etmek oldukça sıradan bir şey gibi görünse de cildinizin tahriş olma riskini azaltmak için uygulamanız gereken temel adımlar vardır. İşte unutmamanız gereken basit ipuçları.

Jiletle bacaklar nasıl alınır?

Venus Kadın Tıraş Bıçağı Yedek Parçası

Tıraş olurken keskin bir tıraş bıçağı kullanın. Bacak almak için jilet, keskin olmalı. Tıraş bıçağı tüyleri çekiyorsa veya cildinize sert geliyorsa değiştirme zamanı gelmiş demektir. Kör bir bıçakla tıraş olmak; çentik, tıraş makinesine bağlı yanma ve ciltte tahriş riskini artırır.

Bacak tıraşı öncesinde cildinizi nemlendirin

Doldurulabilir tıraş makinesi Gillette Venus Comfortglide Breeze.

Bacaklarınız yeterince nemli değilse tüyleri kesmek daha zor olacak ve ciltte tahriş, çentik ve tıraş makinesine bağlı yanma riski artacaktır. Kuru tüylerin tıraş edilmesi, bıçağın da daha hızlı körelmesine neden olabilir.

Bacaklarınızı en az 3-5 dakika ılık bir banyo veya duşla ıslattığınızda, tüyler suyla kalınlaşacaktır. Bu da kıl foliküllerinin yumuşamasını sağlar ve bacak tüylerinin kesilmesini kolaylaştırır.

Tıraş jeli sürün

Satin Care Hassas cilt tıraş jeli.

Islattıktan sonra bacak tıraş köpüğü sürün; veya tıraş jelini köpürtün ve bacaklarınızın üzerine eşit bir şekilde uygulayın. Tıraş jeli kullanmanız, cildin nemini korur ve bıçağın cilt üzerinde daha kolay kaymasını sağlar. Ayrıca, nereleri tıraş etmeniz gerektiğini görebilir ve herhangi bir bölgeyi tekrar tıraş etmek zorunda kalmazsınız.

Bacaklar nasıl pürüzsüzleştirilir? Uzun ve düzenli hareketlerle tıraş olun

Doldurulabilir tıraş makinesi Gillette Venus Comfortglide Breeze lavaboda.

Bıçak temiz ve keskin olduğu sürece, tıraş olurken bıçağa çok fazla baskı uygulamanız gerekmez. Uzun ve düzenli hareketlerle tıraş olun.

Kazayla çentiklere neden olmaktan kaçınmak için bilek ve diz gibi kemikli bölgeleri tıraş ederken dikkatli davranın. Dizlerinizi tıraş ederken, diz kapağının önünü daha iyi tıraş edebilmek için bacağınızı kırın, ardından arka kısmı tıraş ederken düzleştirin.

Tıraş jeli kalıntılarını ve tüyleri temizlemek için her hareketten sonra durun ve tıraş bıçağını durulayın. Çentik ve kesikleri önlemek için acele etmeden tıraş olun.

Tıraştan sonra bacaklarınızı nemlendirin

Doldurulabilir tıraş makinesi Gillette Venus Comfortglide Breeze havlunun üzerinde.

Tıraştan memnun kaldığınızda, bacaklarınızı durulayın, cildinizi bir havluyla kurulayın ve nemlendirici bir losyon veya yağ sürün. Bu, tıraştan sonra cildinizin tahriş olmasını önleyecek ve bacaklarınızı nemli tutacaktır.

Bacak almak için jilet ürününe mi ihtiyacınız var? Kendi tıraş bıçağınızı oluşturun. Tıraş jellerinden epilatörlere kadar tüm Venus tüy giderme ürünlerini görmek için buraya tıklayın.