Ergenlik Çağındaki Kızınızla Tıraş Hakkında Konuşma İpuçları

İlk kez tüy alma ile ilgili her şey! Ergenler için tüy alma ve ergenlerde tüy temizliği ipuçlarını inceleyerek bu konuyu nasıl konuşacağınızı planlayın.

Kızlar bir restoranda yemek yiyor.

İlk kez tüy almak konusunun ve tıraş olmayı öğrenmenin zamanı veya yaşı yoktur. Peki, kızınızla tıraş konusunda ne zaman konuşmanız gerektiğini nasıl anlayacaksınız? Ergenlik çağındakilerin tıraşla ilgili en çok sordukları soruların yanıtlarını öğrenin. Ergenlik, farklı yaşlarda başlayabilir ve başladığında bacaklarda daha kalın tüylerin yanı sıra koltuk altları ve özel bölgelerde de yeni tüyler uzamaya başlar. Ergenlik ve vücut tüylerinin uzaması her kızda farklı zamanlarda gerçekleştiğinden, ergenler için tüy almayı konuşmayı ve kızınıza tıraş olmayı ne zaman öğreteceğinizi nasıl bileceksiniz?

Kızımla tıraş konusunda ne zaman konuşmalıyım?

Anne ve kızı sarılıyor.

Kızınızla tıraş konusunda konuşmak için kesin bir zaman olmasa da bu konuşmayı yapmanın zamanının geldiğine ilişkin fark edilir belirtileri arayabilirsiniz. Örneğin, size tıraş olmak istediğini söyleyebilir veya vücut tüylerini fark edip konuşmayı siz başlatmak isteyebilirsiniz. Her iki durumda da hazır olduğunda tıraş konusunda sizinle konuşabileceğini bilmesini sağlayın.

Kızım tıraş konusunda benden yardım isterse ne yapmalıyım?

Arkadaşlar.

Özellikle ergenlik dönemi başladığında, kızınız tıraş konusunu kendisi açabilir. Yalnızca meraktan veya arkadaşları tıraş olmaya başladığı için bu konuyu sorabilir. Veya vücudunda çıkan yeni tüylerden utanıyor olabilir.

Kaç yaşında tüylenme başlar? Değişim, özellikle de vücuttaki değişiklikler korkutucu olabilir. Kızınıza vücudunda tüylerin olmasında hiçbir sorun olmadığını ve tıraş olmanın tamamen kendi kararı olduğunu hatırlatmanız önemlidir. Tıraş olmaya başlamak istemesi durumunda ona öğretmeye hazır olduğunuzu bilmesini sağlayın.

Kızım tıraş konusunda benden yardım istemezse ama ben hazır olduğunu düşünüyorsam ne yapmalıyım?

Anne ve kızı konuşuyor.

Kızınızın vücudunda tüyler uzuyorsa ama henüz bu konuda sizinle konuşmamışsa bu bir sorun değildir. Tıraş olmakla ilgilenmiyor olabilir. Ancak, bu konuda konuşmaktan korkuyor da olabilir. Bu durumda, konuşmayı sizin başlatmanız, kendisini daha rahat hissetmesini sağlayabilir.

Sizden yardım isteyip istemeyeceğini görmek için bekleyebilir veya konuyu nazik bir şekilde açabilirsiniz. Tıraş olmayı öğrenmek istemesi durumunda ona yardım etmeye hazır olduğunuzu bilmesini sağlayın. Bu konuyla ilgilenmiyorsa da hiçbir sorun olmadığını söyleyin.

Kızım tıraş olmayı öğrenirken hangi tıraş bıçağını kullanmalı ve ilk tüy alımı nasıl olmalı?

Comfortglide & Olay Hindistan Cevizi Tıraş Makinesi

İlk olarak, kızınızın tıraş bıçaklarını paylaşmanın sağlıklı olmadığını ve enfeksiyon bulaşmasına neden olabileceğini bildiğinden emin olun. Bu nedenle, kendi tıraş bıçağına sahip olması önemlidir.

Kızınızın kendi tıraş bıçağını oluşturmasına yardımcı olun. Böylece, istediği sapı, rengi ve bıçak sayısını seçebilir.

Ergenlerde tüy temizliği için, kızıma anlatmam gereken tıraş güvenliği ipuçları var mı?

Doldurulabilir tıraş makinesi Gillette Venus Comfortglide Breeze.

Tıraş bıçaklarını paylaşmamaya ek olarak, kullan at tıraş bıçaklarının atılması veya yedekle kullanılabilir kartuşların köreldiklerinde değiştirilmesi gerektiklerini bilmesi önemlidir. Tıraş olurken çentik oluşturmaktan korkabilir, ancak keskin bir bıçağın kör bir bıçağa göre daha iyi sonuçlar verdiği ve çentik ve tahriş riskini azalttığı konusunda onu temin edin. Tıraş bıçağı tüylerini çekiyorsa veya cildine sert geliyorsa bıçağı değiştirme zamanı gelmiş demektir. Genel olarak, tıraş bıçakları tıraş sıklığına bağlı olarak 5-10 kullanımlıktır.

Bir diğer güvenlik ipucu da her zaman tıraş jeli kullanmaktır. Tıraş jeli kullanılması, nemi korur, bıçağın cilt üzerinde daha kolay kaymasını sağlar ve dolayısıyla cildin tahriş olması riskini azaltır. Tıraştan sonra tercihen alkolsüz bir nemlendirici losyon veya yağ sürmesi de nemi koruyacak ve cildinin nemli kalmasını sağlayacaktır.

İlk tüyler nasıl alınmalı ve kızıma tıraş olmayı nasıl öğretebilirim?

Satin Care Hassas cilt tıraş jeli.

Ona nasıl tıraş olunacağını gösterebilir veya işlem hakkında talimatlar verebilirsiniz.

Tıraş ettiği yer neresi olursa olsun — ister koltuk altları, isterse de bacaklar veya bikini bölgesi olsun — tıraş edilecek bölgeyi en az 3-5 dakika boyunca banyo veya duşa girerek nemlendirmeli ve tıraş jeli kullanmalıdır. Ayrıca, en iyi sonuçlar için her bir bölgeyi nasıl tıraş edeceğini bildiğinden emin olun:

Bacaklar, bilekten yukarıya doğru nazikçe tıraş edilmelidir Koltuk altları, aşağı, yana ve yukarı olmak üzere gereken her yönde tıraş edilmelidir. Bikini Bölgesi, önce tüylerin uzama yönüne doğru tıraş edin; ardından daha yakın bir tıraş için tekrar tıraş kremi sürüp ters yöne gidebilirsiniz.