Tıraş Bıçaklarını Temizlemek

Tıraş bıçağı nasıl temizlenir? Tıraş sonrası jilet nasıl temizlenir sorusuna cevap arıyorsanız, doğru tıraş bıçağı temizleme dosyamızı şimdi inceleyin.

Kadınlar için En İyi Tıraş Kremi ve Jelini Seçmek

Kirli bir tıraş bıçağıyla tıraş olmak, yalnızca yakın bir tıraş yapmanızı engellemekle kalmaz, aynı zamanda ciltte tahriş, tıraş makinesine bağlı yanma ve pütür oluşma riskini artırır. İşte, tıraş bıçaklarını daha iyi temizleyerek daha iyi tıraş olmanızı sağlayabilecek bazı basit adımlar. Peki, tıraş bıçağı nasıl temizlenir?

Tıraş bıçağınızı kullanmadan önce durulayın

Küvetin suyla doldurulması.

Tıraş olmaya hazırlanırken, tıraş bıçağınızı ılık suyla durulayın. Bu, tıraş sırasında kayganlaştırıcı etki sağlamak ve bıçaklarda daha önce kesilen kılların ve kullanılan tıraş jelinin kalıntılarının kalmamasını sağlamak için önemli bir adımdır. Durularken bıçakların aralarına ve bıçak kartuşunun arkasına bakarak, tıraş olmadan önce her şeyin temiz olduğundan emin olun. Tıraş bıçağı temizleme işlemi için, ilk adımı böylece attınız.

Her hareketten sonra tıraş jilet bıçağını durulayın

Gillette Venus Orijinal tıraş makinesi.

Tıraş olurken, her hareketten sonra tıraş bıçağını durulayın. Böylece, bıçakların keskin kalmasını sağlayabilir ve cildinizi tıraş makinesine bağlı yanma, pütür ve tahriş olasılığından koruyabilirsiniz.

Tıraş bıçağı ekipmanınızı kullandıktan sonra durulayın

Küvetin suyla doldurulması.

Tıraş olduktan sonra tıraş bıçağınızı durulamanız çok önemlidir çünkü daha uzun süre temiz ve keskin kalmalarını sağlayarak tıraş bıçaklarınızın ömrünü uzatabilir.

Tıraş bıçağınızı kuru tutun ve doğru şekilde saklayın

Gillette Venus Deluxe Platinum tıraş makinesi ve yedek parçası

Tıraş bıçağınızı duruladıktan sonra, jilet bıçaklarda paslanma olmasını önlemek için banyoda kuru bir yerde saklamaya çalışın. Tıraş bıçağınızın plastik bir muhafazası varsa kullanmadığınızda korunmasına yardımcı olabilir.

Tıraş bıçağınızı paylaşmayın

Tek kullanımlık tıraş makinesi Tropikal.

Tıraş bıçaklarını paylaşmak sağlıklı değildir ve çentik veya kesik oluşması durumunda enfeksiyona neden olabilir. Tıraş bıçaklarını paylaşmaktan kaçınmak için, misafirlerinizin kendi bıçaklarını unutma ihtimaline karşı birkaç tane kullan at tıraş bıçağı bulundurmaya çalışın. Ayrıca, tıraş bıçağınızın kolayca tanınabilmesini sağlayarak yanlışlıkla bir başkasının tıraş bıçağını kullanmaktan kaçınabilirsiniz. Kendi tıraş ihtiyaçlarınız için tam olarak hangi özellikleri seçtiğinizden emin olmak için kendi tıraş bıçağınızı oluşturmayı deneyin.

Tıraş bıçağınızı sık sık değiştirin

Doldurulabilir tıraş makinesi Gillette Venus Comfortglide Breeze havlunun üzerinde.

Tıraş bıçaklarının ne zaman değiştirilmesi gerektiği konusunda kesin bir kural yoktur; ancak, genelde 10 kullanıma kadar dayanırlar. Bununla birlikte, ilk körelme işaretini gördüğünüzde tıraş bıçağınızı mutlaka değiştirmeniz gerekir. Tıraş olurken tıraş bıçağınızın rahatsızlığa neden olması, bıçağın köreldiğini gösterir. Tıraş bıçağı tüyleri çekiyorsa, cildinize sert geliyorsa veya tıraş sonrası cildinizin normalden fazla tahriş olduğunu hissediyorsanız değiştirme zamanı gelmiştir.

Temiz ve keskin bir bıçakla cildinizi tıraş makinesine bağlı yanma, pütür ve tahriş olasılığından koruyabilir ve istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Tıraş jellerinden yedek bıçaklara kadar tüm tıraş ürünlerini keşfedin.