Koltuk Altı Tüylerini Nasıl Tıraş Etmelisiniz?

Koltuk altı tüyleri nasıl alınır? Koltuk altı tüy temizliği ve koltuk altı neyle alınır önerilerini şimdi keşfedin ve doğru uygulama için bilgi sahibi olun.

Koltuk Altı Tüylerini Nasıl Tıraş Etmelisiniz?

Koltuk altı tüyleri nasıl alınır? Koltuk altlarınızı tıraş ederken tıraş makinesine bağlı yanmayı ve cildinizin tahriş olmasını engellemek mi istiyorsunuz? Peki, koltuk altı neyle alınır? Koltuk altlarınızı doğru şekilde tıraş edebilmeniz için basit ipuçları derledik. Koltuk altlarınızı doğru şekilde tıraş etmeyi öğrenmeniz, tıraş makinesine bağlı yanmayı, kıl dönmesini ve cildinizin tahriş olmasını engellemenize yardımcı olabilir. İşte, koltuk altı tüyleri nasıl alınır bilgileri ve koltuk altı tüylerini tıraş etmek için basit ipuçları.

Kör bir tıraş bıçağı kullanmayın

Gillette Venus Deluxe Platinum tıraş makinesi ve yedek parçası

Kör bir tıraş bıçağıyla koltuk altı tüy temizliği yapmak, tıraş makinesine bağlı yanma ve ciltte tahriş riskini artırır. Tıraş bıçağı tüyleri çekiyorsa veya cildinize sert geliyorsa bıçağınızı değiştirme zamanı gelmiş demektir.

Tıraş olmadan önce cildinizi nemlendirin

Woman shaving her armpit.

Ne kadar küçük bir bölge olduğu düşünüldüğünde, koltuk altlarınızı kuru şekilde tıraş etmek çekici gelebilir. Ancak, koltuk altınızdaki cildin hassas olduğunu ve tıraş olurken korunması gerektiğini unutmayın ve koltuk altı tıraş sonrası tahriş durumunu önlemek için nemlendirme adımını atlamayın.

Cildi yumuşatmak ve tüylerin suyla kalınlaşmasını sağlamak için banyo veya duşa girerek koltuk altlarınızı yaklaşık üç dakika ıslatın. Bu işlem, koltuk altı tüy temizliği aşamasını kolaylaştırır.

Koltuk altlarınızı yıkayın

Doldurulabilir tıraş makinesi Gillette Venus Comfortglide Breeze lavaboda.

Tıraştan önce banyo veya duş yapmanız, koltuk altlarınızda tıraş bıçaklarını tıkayabilecek ter ve deodorant kalmamasını sağlar.

Koltuk altı tüyleri nasıl alınır aşamasından önce yıkanmak, tıraş bıçağının vücut tüylerini daha etkili şekilde kesmesini sağlar; aynı zamanda ter ve deodorant karışımında meydana gelen bakterilerin tıraş sırasında çentik oluşması durumunda cilde nüfuz etmesini engeller.

Tıraş jeli kullanın

Gillette Venus Deluxe Platinum tıraş makinesi ve yedek parçası

Yüzey alanı küçük olsa ve tıraş olmak için tıraş bıçağının birkaç hareketi yeterli olsa da koltuk altlarının hassas olduğunu unutmayın. Tahrişi önlemek adına nemi korumak ve bıçağın cildinizde daha kolay kaymasını sağlamak için tıraş jeli kullanın.

Koltuk altlarını her yöne doğru tıraş edin

Satin Care Hassas cilt tıraş jeli.

Koltuk altındaki tüyler her yöne doğru uzar; dolayısıyla tek bir yönde tıraş etmek yeterince yakın bir tıraş sağlamaz. En iyi sonucu elde etmek için, kolunuzu başınızın üzerine doğru kaldırın, tıraş bıçağını hafifçe bastırın ve gerekiyorsa aşağı, yana ve yukarı olmak üzere her yönde kısa hareketlerle nazikçe tıraş edin.

Mutlaka nemlendirin

Bayan bacakları

Tıraş olmayı bitirdikten sonra, koltuk altlarınızı durulayın ve temiz bir havluyla nazikçe kurulayın. Tercihen alkolsüz nemlendirici veya yağ sürün. Bu bölgeyi nemlendirmek fikir olarak ters gelse de cildinizin nemli kalmasını sağlayacak ve koltuk altı tıraş sonrası tahriş, tıraş makinesine bağlı yanma ve pütür oluşma riskini azaltacaktır.

Koltuk altı tıraş sonrası tahriş olmaması için, deodorant sürmeden önce bekleyin

Doldurulabilir tıraş makinesi Gillette Venus Comfortglide Breeze.

Tıraştan sonra, terlemeyi önleyici bir deodorant sürmeden önce biraz bekleyin. Yeni tıraş edilmiş cilde deodorant sürülmesi, rahatsızlığa yol açabilir. Cildinize dinlenmesi için zaman vermeniz, deodoranttan tahriş olma riskini azaltır.